Domovská stránka » Láska na prvý pohľad po 32 rokoch

Láska na prvý pohľad po 32 rokoch

by 00Onlinesenior00
Na obrázku sú srdiečka cez ktoré presvitá svetlo a rôzne hodinové ciferníky.

Stretli sa, keď boli mladí, ale ich cesty sa rozišli, pretože museli. Teraz majú 57 a plánujú spoločnú budúcnosť. Príbeh ako z romantického filmu nám porozprávala dvojica, ktorú po rokoch spojila náhoda. Alebo osud?

„Zuzička vniesla do môjho života všetko, čo v ňom doteraz chýbalo,“ hovorí Vladimír, pričom nespúšťa zaľúbený a vďačný pohľad zo svojej Zuzky.

Stretli sa, keď mali 25. „Bola to láska na prvý pohľad, teraz už to vieme,“ zhodujú sa obaja. Zuzka už ale bola vydatá a so svojím manželom vychovávala 2-ročného syna. Vladimír bol manželov kamarát z vojny, ktorý ich prišiel na pár dní navštíviť. So Zuzkou sa dovtedy nepoznali, ale veľmi si rozumeli, mali spoločné témy na rozhovor a obaja cítili, že napriek tomu, že sa vidia prvýkrát, niečo sa deje. Po prvej návšteve sa videli ešte zopár ráz, kedy sa len utvrdili v tom, že ich náklonnosť je väčšia ako len kamarátska. Vladimír však nechcel zradiť kamaráta a Zuzka manžela, preto svoje pocity potlačili pred ním i pred sebou. Neprichádzalo do úvahy, aby dali citom voľný priebeh.

„Po revolúcii v osemdesiatom deviatom som odišiel do Nemecka a prerušil všetky kontakty, aby som zabudol,“ hovorí Vladimír. Zuzka priznáva, že ani pre ňu to nebolo jednoduché: „Miešalo sa vo mne toľko emócií. Svojho manžela som ľúbila, ale k Vladimírovi som prechovávala omnoho silnejšie city, ktoré som si však zakázala. Nevedela som, čo sa so mnou deje, vždy som bola veľmi racionálna,“ spomína Zuzka a dodáva, že čas všetko vyriešil. „Mali sme s mužom krásny spoločný život a vychovali sme dve skvelé deti.“ Každý išiel vlastnou cestou. Zuzka sa oddala rodine, Vladimír budovaniu svojho podnikania.

„Chodieval som domov na Slovensko pravidelne, i keď sporadicky. Po 32 rokoch som však prišiel na dlhšie kvôli mamine, ktorá potrebovala pomoc. Keď som vybavoval nejaké veci na úradoch v meste, napadlo mi, že sa pozriem o ulicu ďalej, kde Zuzička bývala, keď sme sa videli naposledy,“ rozpráva Vladimír a s úsmevom dodáva: „A bola tam.“ Zuzka bola na ihrisku so svojou vnučkou. „Keď ma oslovil, hneď som vedela, že je to on. Musela som sa posadiť,“ smeje sa. Dlho sa rozprávali a dohodli si stretnutie. Vladimír bol rozvedený a Zuzka, žiaľ, dávnejšie ovdovela, a dlhší čas žila rovnako sama. Dá sa teda povedať, že išlo o rande po 32 rokoch.

Začali sa stretávať pravidelne a dnes plánujú spoločnú budúcnosť. „Asi to tak malo byť,“ hovoria jednohlasne a spoločne sa zhodujú aj na tom, že aj Zuzkin manžel by bol rád, že neostala sama, ale  je po jej boku práve Vladimír.

Spracovala: NB
Foto: pixabay.com

related articles

Napísať komentár